MedetYakut
MedetYakut

Hakkımda

Uzman Fizyoterapist Medet Yakut Kimdir?

1992, Adıyaman doğumlu olan Medet Yakut, ilkokulu ve orta okulu Yahya Kemal ilköğretim okulunda, liseyi Kahta Gap Anadolu lisesinde tamamladı. Üniversite hayatı ilk olarak Nişantaşı Üniversitesi Fizyoterapi bölümünden mezun oldu. Daha sonra Okan Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünde bir süre eğitim aldıktan sonra geçiş yaparak Esenyurt Üniversitesi Sağlık bilimleri Fakültesi’nden mezun oldu. Bir süre yurt dışında kendi alanında güncel yaklaşımları takip etti ve eğitimler aldı. Daha sonra İstanbul Üsküdar Üniversitesi’nde Genel Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünde master yaptı.

Aktif olarak İstanbul’da fizyoterapist olarak çalışmaktadır. Ayrıca köşe yazarlığı yapmaktadır. Üniversite eğitimlerinden sonra Manuel Terapi, Lenf Ödem, sporcu yaralanmalarında klinik testler ve tedaviler, Kinezyolojik Bantlama, Kuru İğne, Akupunktur, Kupa Terapisi, Hacamat gibi birçok eğitim ve kurslar almıştır. Tedavilerini klinik tecrübe ve aldığı yurt dışı eğitimlerle desteklemektedir. Akademik alanlarda yayınları bulunmaktadır. Yine aynı zamanda çeşitli web sitelerinde yayınlanmış yazıları bulunmaktadır. Şuanda İstanbul’da kendi kliniğinde hizmet vermektedir.

Mesleğimde Amacım

İnsan ilişkilerinin çok önemli olan mesleğimde; bireysel eğitim kurslar ve yurt dışı sertifikalar ile tedavi hizmetlerimi en iyi noktaya getirmeye çalışıyorum. Uyguladığım tedavilerde aldığım çeşitli tedavileri birleştirerek bütünsel yaklaşıyorum. Hastalarıma en iyi şekilde yararlı olmak onların güven, sevgi ve teşekkürlerini hak etmek istiyorum. Akademik alanda çalışmalarıma devam ediyorum amacım literatürden yararlanıp hastalarımı daha iyi tedavi edebilmektir. Bu anlamda yine çeşitli seminer ve konferanslara katılıp takip etmekteyim. Her zaman daha iyiye ve doğruya ulaşmak adına bilimin merak ışığı altında çalışmalarıma devam edeceğim.

Dijital Ortamda ki Amacım

Çağımızın en büyük problemi olan yanlış duruş pozisyonu ve hareketsiz yaşam beraberinde birçok hastalığı getirir. Bu hastalıklar yine doğal olmayan girişimlerle tedavi edilmeye çalışılsa da hayatımıza egzersizi katmadığımız sürece sağlığımıza tam olarak kavuşamayız. Doğal olmayan cerrahi girişimler ve ilaçlar sizi tam anlamıyla iyi etmeyebilir veya beraberinde farklı problemler getirebilir. İnsan vücudu belli dinamikler üzerine yaratılmıştır ki bunlardan en önemlisi vücudun hareket etmesidir. Egzersizi yaşam tarzı haline getirmiş bir insanlar bu kanala en yabancı takipçiler olacaktır. Egzersizi ve özellikle bir hastalığa yönelik egzersizi en iyi bilen, tasarlayan ve uygulayan kişi fizyoterapistlerdir. Fizyoterapist en doğal reçeteyi yazar. EGZERSİZ REÇETESİ. Fizyoterapistin en büyük silahı egzersizdir. Bu silahımızı sizlerin sağlığı ve egzersiz bilincine kavuşması için elimden geldiğince video paylaşarak bir nebze de olsa doğru egzersiz kültürü edinmeniz için çalışacağım. Bu egzersiz reçetelerimizi video şeklinde YouTube kanalımdan sizlerle sürekli paylaşacağım.

YouTube Kanalıma Ulaşmak İçin Tıklayabilirsiniz. 🙂

Sağlıklı ve Hareketli Günler Dilerim. Sevgilerimle… Uzm. Fzt. Medet Yakut